Jak vytvořit svatební oznámení?

Svatební oznámení je důležitým prvkem při plánování svatby. Nejenže jím uděláte dobrý první dojem na širší rodinu, ale také tímto způsobem oznámíte, že si se svou drahou polovičkou chcete slíbit lásku. Oznámení svatby si navíc blízcí často schovávají na památku. Na jeho výběru si proto dejte opravdu záležet. Na co si dát pozor, nebo kde ho nechat vytisknout? Nejen to se dozvíte v našem článku.

Co by mělo obsahovat svatební oznámení?

Jména snoubenců, datum, konkrétní čas svatebního obřadu a místo konání svatby. Na tyto náležitosti byste na oznámení svatby rozhodně neměli zapomenout. Zpravidla se na jednoduché svatební oznámení píše také trvalé bydliště snoubenců a krátký text, motto nebo citát. Pokud máte stanovené téma či barvu svatby, můžete tyto informace na oznámení svatby také připojit. Rodinné svatební oznámení můžete doplnit i o pozvánku ke svatební hostině.

A pokud máte titul, ze svatebního oznámení ho raději vynechte. Ten zkrátka na oznámení nepatří.

Originální svatební oznámení, nebo spíše jednoduchost?

Jak bude oznámení svatby vypadat, je jen na vás. Zatímco někteří preferují luxusní svatební oznámení, jiní mají rádi jednoduchost a další zase milují originální svatební oznámení. Vybrat si můžete z různých materiálů. Ať už si zvolíte matný nebo lesklý papír či speciální povrchovou úpravu, z našeho vzorníku papírů si snadno vyberete.

Líbí se vám luxusní svatební oznámení? Rádi vám je vyrobíme, a to i s různými povrchovými úpravami. Využít můžete například tisk UV barvami nebo lakování. Pokud si nejste jistí, jaký materiál si vybrat, napište nám na zákaznickou podporu. Poradíme vám. Nezapomeňte, že rodinné svatební oznámení si blízcí často schovávají na památku.  

Design svatebního oznámení je také dobré sladit s dalšími prvky, jako jsou například jmenovky ke svatební hostině. 

Jakou gramáž vybrat?

Pozvánky a svatební oznámení se zpravidla tisknou na papír o gramáži 300 g/m². Takový papír je kvalitní a dostatečně pevný. Při běžné manipulaci tak nemusíte mít strach z jeho ohnutí nebo pomačkání. Pro porovnání uvedeme, že běžný kancelářský papír má gramáž 90 g/m².

Svatební oznámení se zpravidla zhotovují ve formátech A6, A5 nebo DL. Snadno je proto vložíte i do obálky. 

Kdy rozeslat svatební oznámení?

Oznámení svatby rozešlete s dostatečným předstihem a uveďte v něm všechny podrobnosti, které by hosté měli vědět. Jednoduché svatební oznámení se zpravidla odesílá několik měsíců před plánovanou svatbou. Platí, že čím dříve oznámení odešlete, tím lépe. Datum svatby řekněte blízkým hned, jakmile to budete vědět. Všichni tak budou mít dostatek času si zvolený termín ve svém kalendáři zarezervovat.

Pokud řešíte výběr svatebního oznámení na poslední chvíli, nemusíte propadat panice. Využijte expresní tisk s doručením do druhého dne.

Kde vytisknout oznámení svatby? 

Potřebujete vytisknout svatební oznámení rychle, kvalitně a levně? Obraťte se na naši tiskárnu. Rádi vám poradíme a zhotovíme vám tisk na míru. Je tedy na vás, jaký formát, materiál nebo povrchovou úpravu si pro svatební oznámení zvolíte. Bez problému vyhovíme vašim specifickým požadavkům a poradíme si i se složitými technickými požadavky.  

Nezapomeňte, že tisková data je dobré vždy dodávat v PDF. Budete tak mít jistotu, že oznámení svatby vytiskneme přesně podle vašich představ.

Sdílejte článek dál

Další články