Řekněte ANO svatebním tiskovinám

Blíží se váš velký den? Nezapomeňte na tisk svatebních tiskovin. Poradíme vám, jak na to. Přečtěte si, na co myslet při tisku svatebních oznámení, samolepek nebo třeba jmenovek na stůl.

Vykouzlete tištěné svatební oznámení

Na tisku svatebního oznámení si dejte záležet. Právě tím totiž světu dáte vědět, že se budete brát. Při jeho tvorbě proto myslete na to, aby bylo reprezentativní a aby vás také vystihovalo.

Jakou gramáž papíru na svatební oznámení zvolit? Zapomeňte na běžný kancelářský papír s gramáží 90 g/m², který by se mohl lehce poničit. A kromě toho by nepůsobil ani výjimečným dojmem. Pro tisk oznámení a pozvánek na svatbu sáhněte po luxusnějším a tvrdším papíru s gramáží 300 g/m². Ozvláštnit je můžete i různými povrchovými úpravami. 

Před tiskem si rozmyslete, komu budete chtít předat pouze svatební oznámení a kteří hosté dostanou i pozvánku ke stolu. Až potom zadejte do tiskárny požadované množství. Vždy raději nechte natisknout o několik kusů navíc. V případě potřeby budete mít oznámení hned po ruce a navíc si je budete moci schovat i na památku.

Svatební samolepky na obálky i dárky

Svatební oznámení i pozvánky vložte do luxusnější obálky. Tu následně přelepte svatební samolepkou, která krásně poslouží místo pečetě.

Na řezanou samolepku můžete natisknout vaše iniciály nebo datum svatby. Nezapomeňte vše ladit do jednoho stylu. Oznámení, menu i jmenovky na stůl tak dokonale propojíte například s barvami dress codu na svatbě.

Kromě obálek můžete svatební samolepky nalepit na láhve vína, domácí pálenku nebo jiné dárky pro hosty. Fantazii se meze nekladou.

Vylaďte zasedací pořádek

Jak hosté zjistí, kde se mají usadit? Vyrobte svatební jmenovky na stůl. Ty vytvořte ve stejném designu jako oznámení. I tady se vyplatí sáhnout po kvalitnějším materiálu. Ideální volbou je papír s gramáží 220 až 250 g/m², který je odolný a zároveň se vám bude i dobře přehýbat. Jmenovky pak můžete na stole snadno postavit.

Oznámení a jmenovky na stůl už máte. Rozhodně ale nezapomeňte na tisk svatebního menu - to můžete vyřešit třeba tiskem na formát letáku, který poskládáte tak, jak budete potřebovat. Hostům totiž během obřadu často vyhládne. Na kartu s menu napište, kdy přesně začne hostina a na jaké pokrmy se mohou hosté těšit. Doplnit můžete také seznam alergenů.

Prozraďte hostům, co se chystá

Kdy se hosté nasytí, už vědí. Teď je na čase oznámit, na jaký program se mohou těšit. Nejjednodušším způsobem, jak na to, je vytvořit harmonogram. Na svatbě se tak vyhnete nekonečným otázkám, kdy bude první novomanželský tanec, kdy bude nevěsta házet kyticí nebo kdy začne hrát DJ.

Vytvořte svatební blahopřání na míru

Chystáte se na svatbu jako host? Domluvte se s ostatními a vytvořte personalizovaná přání. Svatebčané si pak mohou vytištěná blahopřání rozebrat a doplnit osobní vzkaz a podpis. Blahopřání můžete vyladit do svatebních barev. Připravíte tak novomanželům krásné překvapení.

Svěřte tiskoviny svatebním koordinátorům

Máte na starosti svatbu od A do Z? Nabídněte novomanželům, že za ně všechny tiskoviny obstaráte. Uvidíte, že se jim vaše pomoc bude hodit. 

Chtějí si vytvořit tiskoviny sami? Zkuste pro ně připravit alespoň seznam ověřených dodavatelů. Novomanželé si už pak jen vyberou, kde si objednají květiny a které tiskárně svěří tisk menu, výrobu svatebních oznámení nebo jmenovek na stůl. Online tisk jim při svatebních přípravách ušetří nejen spoustu času, ale také peněz.

Nejste si jistí, jak s výrobou tiskovin začít? Obraťte se na nás. Pomůžeme vám s přípravou tiskových dat a zajistíme výhodný tisk svatebních oznámení, harmonogramů i jmenovek.

Sdílejte článek dál

Další články