0,00 Kč

Nemáte v košíku žádné zboží

Slovník pojmů

Tento slovník pojmů vám pomůže při orientaci v naší nabídce i při samotné objednávce vybraného produktu. Pokud tu nenajdete, co hledáte, obraťte se na naši zákaznickou podporu na support@point4me.com nebo na 537 001 537. 

CMYK – Čtyři základní barvy, které se používají pro barevný tisk, jsou - C = azurová (cyan), M = purpurová (magenta), Y = žlutá (yellow), K = černá („key“). V rámci našich služeb nabízíme kombinace barevného a černobílého tisku a to v těchto možnostech: CMYK 4/0 – jednostranný barevný tisk, CMYK 4/4 – oboustranný barevný tisk, CMYK černá 4/1 – jedna strana barevná, druhá černobílá, Černá 1/0 – jednostranný černobílý tisk, Černá 1/1 – oboustranný černobílý tisk.

Digitální tisk – rychlý a finančně nenáročný druh tisku. Výhodou je snadná příprava tiskových materiálů, kdy stačí data odeslat z počítače do tiskárny. Hodí se pro tisk menšího množství tiskovin. Firma point4me pak tiskne na tiskárně HP Indigo, tedy digitálně ofsetovém stroji, který spojuje výhody digitálního i ofsetového tisku.

DropShipping –  je služba, kdy naše firma zasílá vytisknuté materiály vaším jménem přímo klientovi. Z naší tiskárny tedy díky DropShippingu doručujeme přímo na vámi zvolenou adresu. Tiskoviny tak nemusíte vyzvedávat a přeposílat na další adresu. Balení je neutrální a není na něm logo naší společnosti. V rámci dropshippingu je velmi důležité zadat správně doručovací adresu.

Easy point4me – speciální e-shop, ve kterém si můžete díky našemu LiveDesigneru upravit své fotografie do koláží, opatřit jim pozadí nebo do nich vložit vlastní text, a tak z nich vytvořit stolní i nástěnné kalendáře nebo fotorámeček. Je vhodné i pro neprofesionály, kteří nemají s grafikou a tiskem zkušenosti.

Knihařské zpracování – v rámci zpracování letáků si můžete vybrat z paralelního skladu, harmoniky nebo zavinovacího skladu (falcu) – pro lepší představu a srovnání možností se můžete podívat na jednotlivá znázornění. 

Křída – křídový papír patří mezi hladké bezdřevé papíry, které lze oboustranně (matně, nebo leskle) natírat. Na lesklém povrchu vyniká jasnost, barevnost a kontrast, a proto je tato úprava vhodná pro tisk časopisů, katalogů, plakátů. Křídové papíry mohou být v gramáži od 90 do 350 g/m2. Tiskovina v úpravě lesklé křídy však není vhodná pro vpisování textu nebo pro její razítkování.

Laminace – jednostranné nebo oboustranné pokrytí papíru laminovou fólií. Materiál upravený laminací získává větší odolnost proti vlhku i mechanickému poškození. Povrch lze laminovat do lesklého či matného efektu podle vašeho přání.

Lepenka – vícevrstvý plošný materiál. Jedná se o silnější lisovaný papír v gramáži nad 250 g/ m2 a tloušťkou nad 1,5 mm.

Ofsetový tisk/Ofset – druh tisku, kdy se barva nejprve nanáší na válec, ze kterého se poté přenáší na papír. Tento druh tisku je ve vyšších nákladech ekonomičtější než digitální tisk a hodí se zejména při tisku na hrubší povrchy.

OverNight – expresní služba, díky které bude vaše objednávka vytisknuta a doručena do druhého dne od zadání. V rámci našeho sortimentu ji můžete využít u neskládaných letáků, brožur, vizitek a karet. Svou objednávku zadejte do 12 hodin a my ji ještě ten den vytiskneme a budeme expedovat. Druhý den vám bude doručována vámi zvolenou službou, v případě PPL zaručujeme doručení do 10 hodin dopoledne. Objednávku si můžete ve večerních hodinách vyzvednout i osobně, a to ještě v den zadání na naší pobočce.

Parciální UV lak – upravení povrchu tiskoviny tím, že je díky působení ultrafialového záření vytvrzen. Tento lak se vyznačuje vysokým leskem a silnou vrstvou.

3D lak – křídový papír překrýváme matným laminem a na zvolené detaily nanášíme speciální transparentní lesklý lak v proměnlivé tloušce 0 – 70 µ čímž vzniká 3D efekt. Využít ho můžete u naší novinky – 3D vizitek.  

Profi point4me – e-shop nabízející široký sortiment tiskovin od letáků a vizitek až po kalendáře a brožury. Web je vhodný pro profesionály, designéry, podnikatele, ... Připravené materiály nám nahrajte do objednávky, vyplňte potřebné údaje a zbytek už nechte na nás.

Reflexní papír – speciální a efektivní úprava papíru, u nás využívána při tisku plakátů NEON.

Rub a líc – pro ty, kteří si to stále pletou (a nebojte, nejste v tom sami :-)) je líc přední strana a rub ta zadní.

Vazba V1 (šitá) – vazba je šita drátem ve hřbetu brožury.

Vazba V2 (lepená) – využíváno u vícestránkových brožur knižního typu – vnitřní listy jsou zde lepeny do obálky.

Mapa stránek | Copyright © POINT CZ, s.r.o.