Parciální lak: Dokonalost v detailu

Víte, jak vypadá parciální lak? Možná už se vám dostal do ruky nějaký reklamní materiál, který vás oslnil tím, že některé prvky grafiky byly výrazně lesklejší a na ohmat jiné než ostatní. To jste se pravděpodobně setkali s parciálním UV lakem.

Co to je parciální lak?

Tento výraz pochází z oblasti tiskových technologií. Parciální UV lak patřící mezi zušlechťovací techniky a je v tomto případě nanášen při finální úpravě tiskoviny pouze na některou její část. Lakovaná plocha vytváří lesklý povrch, který zvýrazní určitou část grafiky, např. logo nebo část obrázku či titulku. Nejčastěji se používá u obálek brožur nebo na vizitkách. Parciálního UV laku se využívá pro získání vyšší estetické podoby a prestiže materiálu. Pro lakování se hodí pouze natírané křídové papíry. U příliš savých materiálů nelze dosáhnout tak vysokého lesku, protože se lak do papíru vsákne. Lakovaná místa se mají oproti zbytku výrazně lesknout a efektivně zvýšit atraktivnost výsledné tiskoviny. Lak je možné aplikovat i na laminaci. Vždy jde ale o to využít kvalitní papír a kvalitní tiskovou technologii.

Vizitky s parciálním lakem

Zvýrazněte grafické detaily na svých vizitkách unikátní injektovou technologií. Vyhrajte si s grafickým návrhem a dejte volnost své kreativitě. Uvidíte, že výsledek bude stát za to. Průhledný parciální UV lak zvýrazní na ploše vizitky nenápadné maličkosti, které vystoupí z matného povrchu, a obyčejné vizitce propůjčí punc luxusu. V e-shopu Point4me Profi nabízíme výrobu vizitek s parciálním 2D lakem na 350 g/m2 matné křídě. Vizitky s parciálním lakem můžete tisknout už od padesáti kusů.

Parciální lak na firemních materiálech? Zkuste tisk na míru.

Pokud byste rádi ozvláštnili parciálním lakem i další firemní materiály jako jsou letáky, brožury, výroční zprávy, produktové prezentace atd., není problém. Využijte našich služeb tisku na míru. Tým zákaznické podpory vám připraví individuální nabídku.

Nevíte si rady? Obraťte se na odborníky

Možná jsou pro vás všechny ty informace matoucí a rádi byste je nejprve s někým probrali. V tom případě jsme vám k dispozici. Stačí jen oslovit náš tým tiskařských specialistů. Jsme tu pro vás na chatu, e-mailu i telefonu každý všední den od 8 do 16:30. Spoustu informací a nejčastěji pokládané otázky jsme pro vás připravili také v tiskové poradně.

Sdílejte článek dál

Další články