Jak by měla vypadat moderní vizitka?

Dobrý první dojem můžete udělat i perfektní vizitkou. Jak ale vytvořit takovou, která mezi ostatními zaujme na první pohled? Poradíme vám s výběrem materiálu, povrchovými úpravami nebo třeba rozměry. A moderní vizitka je na světě!

Lesk, nebo mat?

Při výrobě moderních vizitek máte na výběr lesklý, nebo matný papír. A jak už to tak bývá, každý z nich má svá pro a proti.

 

Výhody matného papíru:

Nevýhody matného papíru:

  • nemusíte řešit případné odlesky nebo otisky prstů
  • v porovnání s lesklým papírem není tak odolný, snadněji se ohne

 

Výhody lesklého papíru:

Nevýhody lesklého papíru:

  • živější a výraznější barvy
  • odolnější materiál
  • na určitém světle mohou odlesky snižovat čitelnost textu na vizitce

Vytvořte originální vizitky

Lidem se dostane do rukou řada vizitek. Snažte se proto odlišit a nebojte se být originální. Pamatujte ale, že méně je mnohdy více. Na vizitce proto nekombinujte příliš barev a fontů a naopak se držte jednoduchého designu a čistých linií. Vizitku byste měli vždy graficky uzpůsobit svému oboru.

Moderní vizitky můžete ozvláštnit různými úpravami, jako jsou například částečné výseky nebo zaoblené rohy. Zpravidla zakulacujeme všechny čtyři rohy. Na míru vám ale zaoblíme i jeden, dva nebo tři rohy.

Díky částečným výsekům se i z obyčejných vizitek stanou designové kousky. Na vizitkách si můžete nechat vyřezat například logo firmy. Uvidíte, že takové vizitky si získají pozornost potenciálních zákazníků.

Nezapomeňte na povrchové úpravy

Pokud chcete vyrobit designové vizitky, sáhněte po zajímavých povrchových úpravách. Oblíbené jsou například vizitky s parciálním 2D lakem, u kterého kombinujeme digitální tisk a injektovou technologii nanášení laku. Část vizitky s lakem získá díky této úpravě lesklý povrch. Skvěle tak vyniknou různé detaily – například kontaktní údaje nebo logo firmy.   

Co by na vizitce nemělo chybět?

Moderní vizitka by měla být přehledná. Potenciální zákazník by měl jasně vědět, o jakou firmu se jedná. Nezapomeňte proto na logo společnosti, ale také kontaktní údaje – telefonní číslo, e-mail nebo adresu. Pamatujte také na pracovní pozici.

Zvolte správný rozměr

Ačkoliv je dobré být originální, u některých parametrů je lepší držet osvědčených praktik. S rozměry vizitky proto příliš neexperimentujte. Doporučujeme zvolit klasiku – 85x55 mm nebo 90x50 mm. Takové vizitky bez problému vložíte do peněženky, vizitkovníku nebo diáře. Rádi vám ale vyrobíme originální vizitky na míru i v jiném rozměru.

Moderní vizitky vyrobíme do 24 hodin

Potřebujete poradit s výběrem vhodného materiálu, rozměry nebo třeba zušlechtěním? V Point4me vám rádi poradíme, jak vytvořit vizitky a také je vám vyrobíme do druhého dne od objednání díky naší službě expresní tisk vizitek.

Sdílejte článek dál

Další články