Vyplatí se print i v digitálním věku?

Přemýšlíte, zda má tisk letáků, brožur či kalendářů smysl i v dnešní době? Ano! Poradíme vám, jaké reklamní materiály jsou pro vaše potřeby vhodné, jak je můžete provázat s onlinem, nebo jak změřit úspěšnost printové kampaně.

Do jakých reklamních materiálů se vyplatí investovat?

1. Vizitkami uděláte skvělý první dojem

Ať už pracujete v jakémkoliv odvětví, chcete na své zákazníky zapůsobit. K tomu vám mohou pomoci profesionální vizitky, na které doplníte důležité informace. Při tisku vizitek nezapomeňte na kontaktní údaje, odkazy na sociální sítě a web, konkrétní pracovní pozici a společnost.

2. Letáky snadno oslovíte větší publikum

Leták patří mezi nejdůležitější reklamní materiály při komunikaci se zákazníky. Můžete jimi informovat o slevových akcích nebo třeba nově otevřené prodejně. Tisk letáků se vám vyplatí hlavně v případě, kdy potřebujete informovat větší množství lidí. Velkou výhodou je, že můžete letáky roznést například jen v konkrétní ulici. Naopak v online prostředí reklamní kampaň tak úzce nezacílíte. Vyhnete se proto zbytečným nákladům a vsaďte na fungující direct marketing!

Letáky můžete také – po domluvě s majiteli – umístit do kavárny či jiného podniku. O vaší akci se tak dozví ti, které by mohla zajímat. Kromě toho tištěnými materiály oslovíte i starší publikum, které se na internetu mnohdy nepohybuje. Informace publikované na webech se k nim tak ani nemusí dostat.

3. Chcete vytvořit katalogy? Sáhněte po brožurách

Pokud plánujete tisk produktového katalogu, ceníku či časopisu, pusťte se do tisku brožur. Tyto tiskoviny vyrábíme s různými typy vazeb – jistě si tak vyberete ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Stejně jako ostatní materiály tiskneme brožury v různých formátech – od A6 až po A4.

4. Kalendář můžete využít i jako portfolio produktů

Firemní kalendáře rozhodně nejsou tabu. Prostřednictvím kalendáře, který dennodenně používá mnoho lidí, totiž můžete perfektně propagovat své produkty. Kde jinde byste získali možnost mít takovou reklamu téměř zadarmo?

A pokud nemáte tak velkou nabídku produktů, provažte kalendář s charakterem vaší firmy. Pokud například vlastníte kuchyňské studio, můžete vložit do kalendáře povedené realizace. A podobně můžete postupovat i v jiných případech. Máte prodejnu s turistickým vybavením? Vložte do kalendáře tipy na zajímavé stezky. Uvidíte, že kalendáře s přidanou hodnotou budou zákazníci využívat o to radši. A vytvořit si můžete i vlastní kalendárium.

Jak provázat tiskoviny s onlinem?

V dnešní době jsou online kampaně rovněž důležitou součástí marketingových strategií řady firem. Je proto dobré tisk kalendáře, vizitek či letáků propojit například s webovými stránkami nebo sociálními sítěmi.

Skvělým způsobem, jak to udělat, je umístit na tiskoviny QR kódy. Například propojení letáků s online kampaní se jeví jako ideální možnost. Těmi můžete zákazníky snadno přesměrovat na jakoukoliv webovou stránku – například profil na sociální síti, sdílený kalendář, mapu s adresou prodejny nebo například e-shop. Kampaň tak můžete propagovat na více kanálech – jak v tiskovinách, tak onlinu.

Jak vyhodnotit, zda byla printová kampaň úspěšná?

QR kódy na tiskovinách jsou také užitečné v případě, kdy chcete úspěšnost své kampaně změřit. QR kódy snadno opatříte UTM parametry, díky kterým pak jednoduše vyhodnotíte, kolik lidí si stránku díky tisku brožur či letáků otevřelo.

Digitální i ofsetový tisk snadno objednáte online

Pokud se chcete pustit do tisku reklamních materiálů, je nejjednodušším způsobem využít online tisk. V našem přehledném konfigurátoru se navíc rychle dozvíte i cenovou nabídku. Budete tak vědět, s jakou částkou na printovou kampaň počítat. V naší tiskárně využíváme moderní technologie, a proto se nám daří držet příznivé ceny.

A jaký tisk vlastně zvolit? Zatímco ofsetový tisk využijete při tisku velkého množství letáků či brožur, digitální tisk zase zvolte v případě menší či střední zakázky.

Pokud potřebujete poradit se samotným tiskem či přípravou tiskových dat, rádi vám v profi.point4me.cz pomůžeme. Tak se ozvěte!

Sdílejte článek dál

Další články