Digitální versus ofsetový tisk: V čem je rozdíl?

Uvažujete o tom, že zadáte do výroby tisk firemních materiálů? Pak nejspíš také řešíte, jestli zvolit digitální tisk nebo ofsetový tisk. Jak se od sebe liší a pro který byste se měli rozhodnout? Prozradíme vám, která z tiskových technologií je pro vás ta pravá.

Začněte od konce. Velikostí tištěného nákladu

Digitální a ofsetový tisk jsou dvě různé tiskové technologie. Jednoduše řečeno, o ofsetovém tisku má smysl uvažovat spíše u velkých reklamních kampaní, kde potřebujete materiály vytisknout ve velkém nákladu. U menších a středních nákladů se vyplatí spíše tisk digitální. Pokud tedy poptáváte tisk jídelních lístků o počtu 30 kusů, digitální tisk je pro vás ideální řešení. V případě, že chcete vytisknout noviny nebo třeba letáky o počtu 100.000 kusů, rozhodně byste měli chtít ofset. Dostanete lepší cenu za kus.

Digitální tisk pod drobnohledem

V dnešní době umí digitální tiskárny poměrně levně a rychle zvládnout tisk mnoha kopií, a to včetně personalizovaných projektů. Stačí dodat digitální data a tisk se může ihned rozjet. Hotové výtisky jsou k dispozici ihned. Navíc lze potiskovat různé druhy materiálů. Jediným drobným nedostatkem malonákladového digitálního tisku je o trochu nižší kvalita než u ofsetového tisku.

Princip, jak funguje ofsetový tisk

Ofsetový tisk zahrnuje drahé stroje a tiskařské formy. Stručně řečeno, hodně času zabere samotná příprava před tiskem, rozběhnutí stroje a zkušební nátisk. Proto se vyplatí až od několika set kusů kopií. Zkrátka platí, že čím vyšší počet kopií, tím je ofsetový tisk výhodnější. V přepočtu je pak cena jednoho kusu hotového produktu nižší než u digitálního tisku, navíc s vyšší kvalitou tisku. Nedostatkem tohoto typu výroby je nemožnost personalizace a také delší doba, kterou výroba zabere.

Nevíte si rady? Obraťte se na odborníky

Naše tiskárna je specialistou na ofsetový a digitální tisk. Navíc pro vás máme k dispozici službu online tisku v eshopu point4me, kde si můžete sami zadat do tisku cokoliv, co pro svoji firmu zrovna potřebujete. Od vizitek, plakátů, samolepek, pohlednic, až po kalendáře nebo brožury. Pokud hledáte něco speciálního, dokážeme vám také připravit nabídku tisku na míru.

Proč tisknout v point4me?

U nás jsou možnosti digitálního i ofsetového tisku takřka neomezené. Máme k dispozici nejmodernější tiskařské technologie, více než 28 let zkušeností, zázemí i materiály skladem. Díky tomu vám dokážeme garantovat perfektní výsledky a nabídnout vám skvělé ceny. Tiskneme pro vás v režimu 24/7 a doručujeme v expresních termínech. Navíc si hravě poradíme i se složitými technologickými požadavky. V případě, že chcete poradit s výběrem produktu, obraťte se na tiskařské specialisty. Rádi vám pomohou.
 

Sdílejte článek dál

Další články

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Lepená vazba V2 je jako stvořená pro různé typy publikací. Od katalogů až po učebnice a knihy. Poradíme vám, na co si dát při jejím výběru pozor, jak rozsáhlou...
Otevřít článek Co byste měli vědět o vazbě V2?