Výroba letáků: Jak propojit letáky s online kampaní?

Ačkoliv si mnozí lidé myslí, že letákům už odzvonilo, opak je pravdou. Letáky totiž stále patří mezi nejvýznamnější reklamní materiály. Můžete je využít jak pro propagaci firmy, tak například akce. Jak udělat leták, aby příjemce hned zaujal? A jak ho propojit s online kampaní? Máme pro vás několik tipů, jak na to.

Jsou letáky ve 21. století mrtvé?

Uživatelé se na internetu každý den setkávají s obrovským množstvím reklam, a proto už jsou vůči nim často spíše imunní. Letáky v offline světě mohou být proto skvělým způsobem, jak můžete potenciální zákazníky získat. Vždy se ale snažte vytvořit originální leták, kterým nalákáte už na první pohled.

Využijte QR kódy na maximum

Pokud chcete leták naplno využít, propojte ho s online kampaní. V takovém případě nezapomeňte při výrobě letáku přidat odkaz na webové stránky. Ještě lépe funguje QR kód, na který stačí jen namířit fotoaparátem na mobilu. Prostřednictvím internetového připojení se pak snadno dostanete například na web, kde získáte více informací. QR kód se skvěle hodí jak pro letáky propagující politickou kampaň, tak zajímavou kulturní akci nebo výprodej ve vašem obchodě.

QR kódy jsou skvělým způsobem, jak nalákat zákazníky tam, kam potřebujete. Provázáním tištěného letáku s online prostředím naplno využijete celý reklamní potenciál. Díky těmto moderním vychytávkám navíc ušetříte místo na letáku, nebudete zákazníka zahlcovat dlouhými odstavci a naopak mu sdělíte jen ty nejdůležitější informace.

Dejte o sobě vědět

Sociální sítě jsou v dnešní době nenahraditelným způsobem, jak komunikovat se zákazníky. Do tištěných materiálů proto rozhodně přidejte odkazy na Facebook, LinkedIn nebo Instagram. Díky tomu se o vašich sociálních sítích dozví více lidí a získají tak možnost s vámi i snadno komunikovat.

Nejen děti si chtějí hrát. Buďte interaktivní

 

Už jsme si řekli, že QR kódy, pomocí kterých přesměrujete příjemce na webovou stránku, sociální sítě či nově vytvořenou aplikaci, jsou skvělým způsobem, jak se odlišit od konkurence a zaujmout zákazníky. 


Můžete si ovšem hrát i s tiskem letáčků a využít různé kupony, stírací losy nebo třeba speciální výřezy. Díky tomu skvěle upoutáte pozornost a vaše letáčky budou snadno zapamatovatelné

Jak zjistit, zda leták funguje?

Rozklíčovat, zda se vám tisk letáčků vyplatil, může být mnohdy komplikované. Pokud například chystáte výprodej, můžete na leták natisknout různé slevové kódy. Při objednávce pak zákazníci vyplní při objednávce přidělený kód. A vy tak poznáte, jak je leták úspěšný. Následně můžete vyhodnotit, zda se úspěšnost letáku v konkrétních regionech liší, nebo zda mají letáky všude podobné výsledky.

Stejným způsobem můžete pracovat i s QR kódem. Do odkazu snadno přidáte UTM tagy a následně přehledně uvidíte, odkud lidé na web přišli. Díky této vychytávce perfektně rozlišíte jednotlivé lokality. Zatímco jeden QR můžete použít například pro 100 kusů letáků roznesených v Brně, druhý QR kód zase vložíte na dalších 100 kusů letáků v Mikulově.

3 věci, na které rozhodně nezapomenout

Jak vytvořit leták, který propojíte s onlinem, už víte. Nezapomeňte ale, že výroba reklamních tiskovin a letáků má svá specifika i z jiného úhlu pohledu. Ať už tvoříte leták pro jakékoliv účely, rozhodně nezapomeňte na zajímavý a chytlavý titulek, stručný popis a kontaktní údaje – odkazy na web a sociální sítě, adresu, e-mail, telefon a podobně.

Letákem oslovíte i obyvatele v konkrétní ulici

Letáky mají oproti online kampaním jednu obrovskou výhodu – oslovíte jimi i příjemce, kteří se na internetu tak často nepohybují. Například mnoho seniorů se tak k důležitým informacím ani nedostane. Tisk letáků proto rozhodně nezatracujte.

Pomocí letáků můžete také oslovit konkrétní ulici nebo malou vesnici, což v online kampani jen tak neuděláte. Pokud tedy budete chtít na akci upozornit konkrétní skupinu lidí žijící v určité oblasti, jsou letáky tou správnou volbou.

Kvalitní tisk hraje prim

Kromě správného zpracování je samozřejmě důležitý také tisk. Myslete proto především na perfektní zpracování. V Point4me vám vytiskneme letáky kvalitně a rychle, aby bylo vše podle vašich představ. A co víc? Objednávku na výrobu reklamních letáků nám můžete zaslat jednoduše online.

Sdílejte článek dál

Další články

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Lepená vazba V2 je jako stvořená pro různé typy publikací. Od katalogů až po učebnice a knihy. Poradíme vám, na co si dát při jejím výběru pozor, jak rozsáhlou...
Otevřít článek Co byste měli vědět o vazbě V2?