Na co se zaměřit při výrobě reklamních tiskovin?

Při tisku reklamního letáku dbejte nejen na jeho materiál, ale také na obsah nebo formu. Právě tyto faktory totiž rozhodují o tom, zda zákazníka reklamní tiskovina zaujme, nebo skončí na hromádce mezi ostatními. Poradíme vám, jaké materiály jsou v posledních letech populární, jaké další reklamní tiskoviny zákazníky zaujmou a proč se vyplatí investovat do kvalitního tisku.

Stačí jen dvě vteřiny

O tom, zda zákazníka váš leták zaujme, rozhodují první sekundy. Zní to neuvěřitelně, že? Ale právě taková doba stačí k tomu, aby se zákazník rozmyslel, zda si leták přečte, nebo ho vyhodí do odpadkového koše. Dejte si proto opravdu záležet jak na výběru kvalitního materiálu, tak na skvělém obsahu a grafice

Jaké materiály jsou trendy?

Firmy mnohdy při tisku letáků sahají po obyčejných materiálech, které ale nejsou ničím speciální. Abyste zákazníky zaujali, snažte se od konkurence odlišit. Při tisku proto můžete vyzkoušet netradiční materiály nebo zajímavou povrchovou úpravu.

Na trhu jsou v posledních letech populární především recyklované papíry a materiály s ekologickou certifikací. V porovnání se standardními materiály jsou sice o něco dražší, mají však řadu výhod. Jejich použitím šetříte přírodu a životní prostředí. Výběrem vhodného papíru navíc dáváte jako firma najevo, že vám na životním prostředí záleží, což jistě ocení i vaši zákazníci.

Jak vyrobit leták, který zaujme na první omak? 

U reklamních tiskovin je důležitý nejen materiál, ale také speciální povrchové úpravy, které si u nás můžete objednat při tisku na míru. O tom, zda vaše firma letákem zaujme, často rozhodují i úplné detaily.

U letáků a jiných tiskovin je velmi oblíbený tisk s laminem, nebo tisk upravený na míru pomocí technologie embossing, kdy dochází k vytlačování zvoleného textu hluboko do materiálu.

Kromě letáků vyrábíme i firemní vizitky. Díky špičkovým technologiím vše vytiskneme v té nejlepší kvalitě a navíc za skvělou cenu. Ať už si vyberete tisk vizitek v provedení Premium, Exclusive nebo s parciálním 2D lakem zvýrazňujícím detaily, vitizky vám rádi vytiskneme do 24 hodin přesně podle vašich představ. 

Jasně, stručně, přehledně

Obecně platí, že méně je více. U textu proto vsaďte na jednoduchost. Lidé nechtějí číst dlouhé odstavce, a proto je vždy lepší na letáky a jiné reklamní předměty umístit menší množství textu se základními informacemi. Zákazníci se tak lépe zorientují.

Snažte se, aby na letáku byly nadpisy maximálně do tří slov a pokud je to možné, přidejte na reklamní tiskoviny také obrázky. Pro oči je totiž tato forma letáku přehlednější a poutavější než leták s odstavci plnými drobného písma.

Co se týče grafiky, vždy záleží na filosofii dané firmy. Obecně lze ale říci, že aktuálně jsou populární reklamní tiskoviny v minimalistických designech. Další oblíbenou variantou je pak návrat ke starším trendům, které se ovšem zjednodušují, zasazují do moderního pojetí a pracuje se s nimi zkrátka jinak než dříve.

Jaké další reklamní tiskoviny sklízí úspěch?

Pokud chcete své klienty opravdu zaujmout, zkuste vyrobit různorodé reklamní předměty. Kromě letáků nabízíme také tisk reklamních předmětů, jako jsou kroužkové a lepené bloky, zápisníky, katalogy v lepené vazbě nebo stolní a nástěnné kalendáře.

V našem knihařském centru v Jedovnicích ročně zkompletujeme přibližně devět milionů kalendářů. Díky kvalitnímu tisku a preciznímu svázání se kalendáře v posledních letech stávají jak reprezentativními reklamními předměty nebo produktovými katalogy, tak skvělými dárky. Velkoformátové kalendáře rovněž v interiéru slouží jako působivé designové prvky.

Oblíbené jsou rovněž novoročenky, poukazy, čtvercové samolepky v lesklém i matném provedení, ale také pohlednice. Ty můžete využít jak na originální přání a pozvánky, tak také například na svatební oznámení.

Kvalita vyhrává nad kvantitou

Investice do tisku reklamních letáků se rozhodně vyplatí. Kvalitně zpracované letáky totiž zákazníky zaujmou. Pokud si nejste jistí, kolik kusů vytisknout, pamatujte, že méně je více. Raději si nechte vyrobit menší množství kvalitních letáků než štosy těch nepříliš kvalitních.

Na gramáži záleží

Vždy také zvažte, jakou gramáž papíru pro své účely potřebujete. Při tisku letáků mnohdy působí luxusnějším dojmem pevnější papír, jindy je zase lepší sáhnout po papíru s nižší gramáží. K tisku letáků se zpravidla používá papír s gramáží 115 až 150 g/m². Pokud máte v úmyslu materiály dále přehýbat nebo skládat, doporučujeme zvolit papír s nižší gramáží. Tisk reklamních letáků nabízíme v mnoha variantách od paralelního k zavinovacímu falcu. Při tisku pozvánek a luxusních voucherů je zase vhodné zvolit papír s gramáží 200 nebo 300 g/m².

Proč tisknout v Point4me?

Na trhu působíme už od roku 1993, a proto víme, že správný výběr tiskoviny, materiálu a formy je základ. K výrobě všech letáků a dalších tiskovin proto přistupujeme opravdu pečlivě.

Pokud si nejste jistí, jaký papír vybrat, kontaktujte naši zákaznickou podporu. Rádi vám zašleme vzorník papírů, kde si vyberete materiál přesně podle svých představ. Ve vzorníku najdete nejen matné, lesklé, ofsetové, samolepicí a exkluzivní papíry, ale také speciální fólie.

Pokud máte individuální požadavky a nevyhovuje vám například formát, materiál nebo povrchová úprava tiskoviny, obraťte se na nás. V Point4me můžete využít i tisku na míru. Rádi vám poradíme.

Sdílejte článek dál

Další články

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Lepená vazba V2 je jako stvořená pro různé typy publikací. Od katalogů až po učebnice a knihy. Poradíme vám, na co si dát při jejím výběru pozor, jak rozsáhlou...
Otevřít článek Co byste měli vědět o vazbě V2?