Tisk letáků: Vyplatí se v éře sociálních sítí?

Má tisk letáků v digitální éře vůbec smysl? Jasně, že ano! Poradíme vám, proč mají letáky ve strategii vašeho brandu stále své místo, jak je propojit s onlinem a kde najít vaši cílovou skupinu.

Sociální sítě hrají prim, ale…

Sociální sítě patří zejména v posledních letech mezi hlavní marketingové kanály každé značky. Dennodenně vídáme nespočet reklam. Vzpomenout si na nějakou konkrétní už ale často neumíme. Různými reklamními formáty na sociálních sítích jsme už totiž mnohdy přehlcení a začínáme některé typy bannerů ignorovat. Na internetu je navíc opravdu těžké uživatele zaujmout – a ještě těžší je udržet jejich pozornost. A právě z těchto důvodu není dobré na sociální sítě 100% spoléhat a sázet na ně všechny karty. Nemuselo by se to vyplatit.

Při tvorbě marketingové strategie proto myslete na využití více typů kanálů – a to jak v onlinu, tak v offlinu. Originálně zpracovanými tiskovinami navíc můžete ulovit pozornost zákazníků snadněji.

Letáky bodují: Proč se vyplatí na ně vsadit?

Proč se pustit do tisku reklamních letáků?

Žijeme v uspěchané době a chceme toho stihnout co nejvíce. Přeskakujeme proto od jedné činnosti ke druhé, a tak je čím dál těžší se zastavit a vnímat svět kolem sebe.

V určitých chvílích jsme ale nuceni zpomalit – při čekání na vlak, při jízdě v MHD, při vyzvedávání dětí z kroužků nebo třeba v čekárně u lékaře. A právě tyto momenty jsou ideálními příležitostmi, jak zasáhnout potenciální zákazníky.

Kdy využít tisk letáků?

  • Chystáte sezónní slevy. 
  • Otevíráte novou prodejnu, kavárnu nebo jiný podnik.
  • Máte skvělou nabídku pro nové nebo stávající zákazníky. 
  • Připravujete zajímavou akci. 

Událostí, které můžete tímto způsobem promovat, je ale mnohem více.

Kde je vaše cílová skupina?

Ačkoliv můžete na sociálních sítích cílit na demografické údaje nebo lokalitu, na některé faktory zkrátka nezacílíte. Nebo jen velmi těžko. A právě v takových případech jsou letáky skvělou příležitostí, jak cílovou skupinu zaujmout.  

Nabízíte hlídání psů v letních měsících? Zaneste letáky tam, kde se potenciální zájemci pohybují. Na cvičáky ve vašem městě, do čekáren veterinářů nebo třeba zverimexů. Domluvit se můžete také s individuálními trenéry psů a nějaké letáky jim předat.

Otevíráte nový kroužek pro děti? Poproste učitele školek a škol, aby letáky rozdali ve třídách, nebo na novou možnost upozornili rodiče. Nabízíte montáž bezpečnostních dveří v panelových domech? Zajistěte roznos letáků v různých čtvrtích ve městě.

Podobných příležitostí, kdy se vám výroba těchto reklamních formátů vyplatí, je celá řada.

Jak propojit online a offline kampaň? Pomohou vám QR kódy

QR kódy jsou skvělým pojítkem, jak propojit dva zdánlivě rozdílné světy – online a offline. Málokdo chce dnes přepisovat složitou URL adresu webové stránky do prohlížeče. Když ale umístíte na letáky při tisku QR kód, můžete zákazníky snadno přesměrovat tam, kam potřebujete. Přimějte uživatele, aby udělali to, co chcete. Naveďte je do objednávkového nebo rezervačního systému, nalákejte je na sezónní nabídku restaurace nebo jim představte novou kolekci.

Originální a funkční. QR kód s logem i obrázkem

Propojit tisk letáků s onlinem nebylo nikdy snazší! Pokud chcete zákazníky ještě více zaujmout, nechte si vytvořit unikátní QR kód. Můžete do něj umístit logo nebo obrázek. Vzbudíte tak ještě větší zvědavost.

Nebojte se pracovat také s jednoduchými a snadno zapamatovatelnými odkazy. Zkusit můžete obojí. Například při tisku skládaných letáků máte k dispozici více prostoru, a tak je dobré tuto výhodu využít na 100 %. Uvidíte, co vaše zákazníky zaujme více.

Kvalitní tisk letáků – základ úspěchu

Pokud chcete, abyste letáky zaujali, dejte si záležet na výběru spolehlivé tiskárny. Nekvalitní papír, nečitelný text a QR kód, rozmazané obrázky nebo vybledlé barvy by mohly celou kampaň znehodnotit. Zákazníky byste tak odradili od nákupu na vašem e-shopu nebo návštěvy nové kavárny. A kromě toho byste mohli na potenciální klienty působit značně nedůvěryhodně. Tisk letáků levně by se proto nemusel vždy vyplatit.

Malé letáčky i obrovské plakáty objednáte online

V tiskárně Point4me vám rádi vytiskneme letáky pro různé účely. Máme zkušenosti s výrobou mnoha typů tiskovin v různých formátech – od tisku letáků A5 přes A7 nebo DL až po A3. Bez problému vyrobíme také letáky na míru.

Chceme, aby byla výroba reklamních tiskovin pro naše zákazníky co možná nejjednodušší. Nabízíme proto tisk letáků online. V našem přehledném konfigurátoru si snadno zvolíte počet kusů, formát, papír i typ letáku. Během chvilky se tak dozvíte přibližnou cenu.

Po vytvoření objednávky už se nemusíte o nic starat. Letáky vytiskneme v nejlepší kvalitě a zašleme vám je rovnou domů nebo třeba do kanceláře.

Máte specifické požadavky? Ozvěte se nám. Vytvoříme vám kalkulaci tisku na míru.

Sdílejte článek dál

Další články

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Lepená vazba V2 je jako stvořená pro různé typy publikací. Od katalogů až po učebnice a knihy. Poradíme vám, na co si dát při jejím výběru pozor, jak rozsáhlou...
Otevřít článek Co byste měli vědět o vazbě V2?