Co obnáší tisk na recyklovaný papír?

Zejména v posledních letech kladou firmy i jednotlivci důraz na ochranu přírody a také postupné snižování množství použitých materiálů. Recyklovaný papír a další papíry s ekologickou certifikací jsou pak skvělým řešením, jak životnímu prostředí pomoci. Jaká pozitiva má tisk na recyklovaný papír, na co si dát při ekologickém tisku pozor, nebo pro jaké tiskoviny je recyklovaný papír jako stvořený, se dozvíte v našem článku.

Tisk na recyklovaný papír má hned několik výhod. Tou hlavní je, že použitím takového materiálu šetříte přírodu. Zužitkujete tak to, co bylo už jednou použito. Výběrem ekologického materiálu také dáte jako firma najevo, že vám na ochraně přírody záleží. A to jistě ocení také vaši zákazníci.

Kromě toho má recyklovaný papír také zajímavou strukturu. Jeho použitím tak můžete zaujmout potenciální klienty. Recyklovaný papír je také zpravidla odolnější, a proto se nemusíte bát, že byste ho mohli lehce roztrhnout.

Co můžete vytisknout na recyklovaný papír? 

Ať už budete tisknout letáky, brožury, svatební oznámení, pozvánky nebo vizitky – recyklovaný papír můžete použít prakticky pro jakékoliv účely.

Stejně jako u klasických papírů si můžete vybrat konkrétní typ recyklovaného papíru. Jednotlivé papíry se od sebe liší strukturou, odstínem ale také gramáží papíru. Pokud si nejste jistí, jaký materiál si pro své tiskoviny vybrat, napište nám o vzorník papírů zdarma. Snadno si pak vyberete konkrétní typ papíru, který bude pro vaše účely nejlepší.

Na co si dát pozor při tisku na recyklovaný papír?

Recyklovaný papír je zpravidla tmavší než klasický papír, má nádech do béžové nebo šedé barvy. Není totiž chemicky vybělený. K tomu je třeba přihlédnout také při tvorbě grafiky. Vyvarujte se proto použití béžových nebo šedých odstínů, které by na recyklovaném papíru pravděpodobně zanikly. A v případě, že se chystáte na barevný tisk, mějte na paměti, že se výsledné odstíny barev mohou lehce změnit, a to v důsledku odstínu konkrétního recyklovaného papíru.

Skvěle naopak vynikne černý nebo například bílý tisk. Vždy se ale přesvědčte, jaký papír na tisk má firma v nabídce. Výslednou grafiku pak přizpůsobte odstínu papíru.

Na recyklovaném papíru si můžete také všimnout různých teček nebo nečistot. Při tvorbě grafiky se proto vyhněte jemným vzorům, které by nemusely být na tiskovinách vidět. Obecně také platí, že ekologický papír má zpravidla hrubší strukturu než klasický papír, a proto by se jemné linie nemusely na papír vytisknout.

Proč tisknout u Point4me?

Tisk na recyklovaný papír má svá specifika. Pokud si nejste výběrem konkrétního materiálu jistí, ozvěte se nám. Rádi vám poradíme.

Kromě tisku na recyklovaný papír nabízíme také tisk na další druhy materiálů – od těch obyčejných přes luxusní až po papíry se specifickou povrchovou úpravou. Můžete také využít tisk na míru.

Sdílejte článek dál

Další články