6 tipů, jak na hravé a originální novoročenky

Chystáte se na výrobu firemního vánočního přání? Zkuste k jeho tvorbě letos přistoupit kreativně. Odlišíte se tak od ostatních a obchodní partnery svou originalitou jistě potěšíte. Máme pro vás 6 tipů, jak vyrobit perfektní novoročenky.

Z papíru k osobnímu přání

QR kódy hýbou světem. A to zejména v posledních letech. Díky těmto moderním vychytávkám totiž zákazníky či obchodní partnery snadno přesměrujete na jakoukoliv webovou stránku. Tak proč toho nevyužít i při výrobě a tisku přání?

Na jednu stranu novoročenky tak můžete umístit krátký text a pomocí QR kódu, který vložíte třeba na zadní stranu, zájemce navést například na video s osobním vzkazem. Personalizované PF přání potěší určitě více než obecně formulované fráze.

Tři, dva, jedna a teď. Zaujměte designem

O tom, zda tiskovina obdarovaného zaujme, rozhodují doslova vteřiny. Při výrobě novoročenek se proto snažte odlišit. V opačném případě se může stát, že vaše firemní vánoční přání skončí na hromadě mezi ostatními. A to určitě nechcete.

Pokud vás nenapadá, jak na to, máme pro vás hned několik tipů. Zkuste vybrat luxusnější papír či zajímavou povrchovou úpravu. K Vánocům se skvěle hodí zlaté či stříbrné prvky.

Mnohdy se vyplatí vsadit i na neobvyklý tvar. Pokud například prodáváte moravská vína, zkuste vyřezat PF přání ve tvaru láhve. Odvázat se ale můžete i v jiných oborech. Co takhle novoročenka ve tvaru boty nebo třeba auta? Fantazii se meze nekladou, tak na to myslete!

Zapojte smysly

Oblíbenou variantou jsou také 3D přání. U této varianty se mnohdy využívá různých vystouplých prvků, výřezů a dalších vychytávek.

Skvělým způsobem, jak zaujmout, je vrátit obchodní partnery do dětských let. Ale jak na to? Nechte je, ať si firemní novoročenky sami složí. Stačí jen šikovný grafik, který tiskovinu navrhne tak, aby z ní po složení vznikl třeba vánoční stromeček nebo dárek.

Pokud chcete, aby jim originální novoročenky sloužily po celý rok, mohou si z nich vytvořit například stojan na tužky nebo krabičku na vizitky.

Vánoční ozdoba trochu jinak

Jak už jsme zmiňovali, firemní přání k Vánocům můžete vytisknout v libovolném tvaru. Co takhle darovat PF ve tvaru vánoční ozdoby? Mezi nejoblíbenější tvary patří hvězda, stromeček a dáreček.

V takovém případě se vyplatí vybrat papír s větší gramáží, který se jen tak nezohýbá. Budete tak mít jistotu, že bude na vánočním stromečku opravdu držet. Využít samozřejmě můžete i 3D tisk. Vlastnoručně složená ozdoba potěší i Grinche.

Nejen děti si chtějí hrát

Způsobů, jak probudit v lidech fantazii, je mnoho. Kromě skládaček můžete při tisku novoročenek využít i další vychytávky. Oblíbené jsou například tiskoviny doplněné o stírací pole. Pod nimi pak mohou obchodní partneři či zákazníci najít vzkaz, vánoční přání nebo třeba slevový kód.

Kromě stíracích polí můžete vyrobit i přání s křížovkou nebo třeba osmisměrkou. Po rozluštění si tak zákazníci či obchodní partneři přečtou krásný vzkaz.

Na zdraví!

Pokud chcete k PF přání přidat i něco navíc, je dobrou volbou láhev kvalitního vína nebo například dárkové balení čajů. Spojení vánočního dárku a novoročenky je dobrým nápadem. Na láhev vína tak můžete zavěsit například kartu s přáním.

Další možností je využít tisk přání přímo na etiketu, případně tisk na samolepku, kterou jednoduše umístíte třeba na krabici.

Tak šťastné a veselé!

Už máte o tisku novoročenky jasnou představu? Skvělé! Pak už nezbývá nic jiného, než začít tvořit vánoční přání. Tisk ale objednejte s předstihem. Vše tak stihnete bez stresu a navíc budete mít čas i na případné úpravy. Pokud navíc budete využívat předností direct marketingu a zasílat novoročenku poštou, je potřeba na včasné objednání myslet o to víc.

Nejste si jistí, jak správně poslat tisková data? Nebo si nevíte rady s výběrem typu papíru? Tak se nám ozvěte. Rádi vám poradíme, aby měl tisk přání šťastný a veselý konec.

Sdílejte článek dál

Další články

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Lepená vazba V2 je jako stvořená pro různé typy publikací. Od katalogů až po učebnice a knihy. Poradíme vám, na co si dát při jejím výběru pozor, jak rozsáhlou...
Otevřít článek Co byste měli vědět o vazbě V2?