Kalendáře pro rok 2024: Jaké jsou trendy?

Chystáte se na výrobu kalendáře? Zkuste to letos jinak. Inspirujte se trendy roku 2024 a vytvořte svým zákazníkům či klientům kalendář, na který bude radost koukat. Poradíme vám, jak na to.

Kalendář, který si můžete i zarámovat

Zkuste si s kalendářem na příští rok opravdu vyhrát. Můžete vytvořit designový plakát se zajímavou grafikou, nebo do kalendáře vložit působivou fotografii přírodních krás či samotného produktu. Samozřejmě tak, aby bylo vše v souladu s komunikací vašeho brandu.

Dbejte na to, aby jednotlivá data nerušila celkový design plakátu. Umístěte je proto do dolní části, nebo je vložte na stranu. A nástěnný kalendář je na světě!

Pokud chcete, aby mohli mít klienti zarámovaný kalendář delší dobu, nepřiřazujte konkrétní data ke dnům v týdnu. Pracujte s obecnými termíny. Díky tomu nebudete muset řešit tisk kalendáře každý rok.

Udržitelnost na prvním místě

Chcete spojit příjemné s užitečným? Pusťte se do výroby kalendářů na plátěné tašky či jiný textil. Originální dárek potěší každého, komu není ekologie lhostejná.

Ekologie hraje hlavní roli také při výběru materiálu. Pokud chcete ukázat, že vám na životním prostředí záleží, zvažte tisk na recyklovaný papír. Tuto možnost nabízíme při zhotovení více kusů tiskovin a na objednávku. Ekologické materiály jsou skvělým řešením, ať už řešíte výrobu stolních kalendářů, nebo jiných tiskovin.

Nalákejte zákazníky a prozraďte víc

Při tvorbě firemního kalendáře platí jednoduché pravidlo. Nejdůležitější je zaujmout zákazníky a přimět je k tomu, aby o vašich službách zjistili více. 

Pokud máte například cestovní kancelář, zkuste na každý měsíc kalendáře vložit jednu fotografii zajímavé destinace. Na stránku zároveň můžete umístit i QR kód. Pomocí něj potenciální zákazníky snadno přesměrujete na nabídku zájezdů. Výběr dovolené nebyl nikdy snazší!

Tuto vychytávku můžete využít, ať už se chystáte na tvorbu stolního kalendáře, nebo upřednostňujete variantu na stěnu.

Mějte přehled. O akcích i termínech

Chystáte plán divadelních představení? Nebo plánujete akce volnočasového centra? Pokud ano, pusťte se do tvorby originálního přehledu. Seznam kulturních akcí propojte s měsíčním či týdenním kalendářem. A vytisknout ho pak můžete buď na plakát nebo leták. V závislosti na tom, kde by měla tiskovina viset a co všechno chcete do grafiky zahrnout. 

Nakoukněte do tajů grafických trendů

Kromě originálního zpracování nezapomeňte při tvorbě měsíčního nebo týdenního stolního kalendáře (či varianty na stěnu) také na skvělou grafiku.

Pamatujte, že jedním z trvajících trendů je minimalismus. Tento styl je oblíbený zejména pro svou jednoduchost. Pracujte s pastelovými barvami, čistými liniemi a bezpatkovým písmem. Výjimku můžete udělat v případě, kdy výrazné prvky používáte v marketingové komunikaci značky. Brandový manuál stavte vždy na první místo.

Kromě minimalismu přicházejí na červený koberec také geometrické tvary a ilustrace. Mimo to zaujmete také kombinacemi výrazných a neutrálních barev. A pod světly reflektorů zůstává, stejně jako v letošním roce, také používání umělé inteligence. Nebojte se proto tyto moderní trendy využít například při tisku měsíčních kalendářů.

Vyplatí se experimentovat? Ne vždy

Pokud si nevíte rady, jakou cestou se při tisku kalendáře či jiných produktů vydat, ozvěte se nám. Rádi vám pomůžeme s vhodným řešením přesně pro váš brand. Zatímco u některých značek se můžete odvázat, jinde se zase vyplatí držet osvědčené klasiky.

Sdílejte článek dál

Další články