Jak na tvorbu a tisk plakátů? Kreativně!

Způsobů, jak vytvořit plakáty, je spousta. V naší nabídce najdete řadu formátů i povrchových úprav. Jak na to, když chcete vytvořit originální plakát, kterým zaujmete na první pohled? Poradíme vám, na co se zaměřit.

Sáhněte po správném formátu

Tisk plakátů A2 nebo B1 se řadí mezi oblíbené objednávky našich zákazníků. Tyto formáty jsou velké, a proto se hodí pro výlep na rozsáhlejší plochy. Kromě formátu si můžete také zvolit, zda chcete tiskoviny vyrobit nastojato, nebo naležato

Pokud se ale chcete odlišit, můžete si vybrat vlastní formát. Reklamní tiskoviny vám tedy rádi vyrobíme i na míru. Zajímavým formátem je například stuha či šerpa – úzký obdélník. Tento typ se hodí pro specifické reklamní plochy

Přemýšlíte nad výrobou plakátu na velkou plochu – například na autobusovou zastávku? Bez problému! Tam se ale vyplatí sáhnout po papíru s větší gramáží – alespoň 150 g/m2.

Plakát, na kterém budete moci oči nechat

Určitě chcete, aby plakát vypadal pěkně, byl funkční a zároveň dlouho vydržel. A to ideálně i přes nepřízeň počasí. Při výrobě plakátů proto raději sáhněte po povrchové úpravě. Povrch ošetřený laminem je vysoce odolný, a proto je vhodný i do exteriéru.

Pokud plánujete slevovou akci, může být vhodnou volbou tisk plakátu na reflexním papíře. Takové tiskoviny mezi ostatními vyniknou už z větší vzdálenosti. Další výhodou je to, že už si nemusíte lámat hlavu s barevností tiskoviny a celkovým barevným rozvržením. Stačí použít kontrastní písmo. Například u žlutého plakátu skvěle vynikne černá grafika.

Hrajte si s barvamI

Plakáty, stejně jako další typy venkovní reklamy, zůstávají i v dnešní době velmi důležitou součástí marketingové strategie. Můžete jimi totiž oslovit publikum, které s vámi do té doby nepřišlo do styku. Protože vás ale tato část lidí nezná, je nutné je zaujmout

Při tvorbě reklamních materiálů – a tedy i tisku plakátů – doporučujeme držet se firemních barev. To ale neznamená, že se nemůžete odvázat. Samozřejmě s ohledem na charakter vaší firmy. 

Hrát si můžete například s odstíny barev, různými vizuálními efekty nebo kontrasty. Fantazii se meze nekladou.

Nahoďte udičku a chytněte zákazníkA

Možná to zní bizarně, ale hned vám to vysvětlíme. Kolem plakátů, které jsou vylepené na rušných místech, projde denně opravdu velké množství lidí. Mnoho z nich ale často nemá čas se u plakátu zastavit a blíže ho zkoumat, nebo by si rádo přečetlo někde více informací. Na plakát se ale vše zkrátka nevejde. A tak plakát později upadne v zapomnění. 

V poslední době proto získávají na popularitě QR kódy, skrze které můžete potenciální zákazníky snadno přesměrovat tam, kam se vám to hodí. Ať už je chcete nalákat na e-shop, rezervační systém, sociální sítě, mapu s adresou podniku nebo třeba charitativní sbírku. QR kódy jsou univerzální, a tak je můžete použít prakticky na cokoliv. 

Za málo peněz hodně muziky

Obecně jsou plakáty v porovnání s ostatními reklamními materiály levným řešením, jak můžete svůj podnik či akci zpropagovat. Pamatujte, že plakáty se vyplatí rozvěsit na místech, kde se pohybuje velké množství lidí. Budete tak mít jistotu, že zasáhnete co největší publikum.

Umístit je můžete například na speciální plakátovací plochy, autobusové zastávky či přímo do MHD, ale také třeba do škol či kulturních center. Závisí vždy na tom, za jakým účelem tisk plakátů A3, B1 či například A2 plánujete, a koho chcete kampaní oslovit.

Výroba plakátů online - jednoduchá a rychlá

Chystáte-li se vyrobit plakáty, tisk můžete objednat jednoduše online. V našem konfigurátoru se navíc během chvilky dozvíte cenovou kalkulaci. Můžete si tak porovnat jednotlivé varianty reklamních materiálů. A pak už nezbývá nic jiného, než připravit tisková data, objednat tisk plakátů a reklamní kampaň rozjet!

Sdílejte článek dál

Další články

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Lepená vazba V2 je jako stvořená pro různé typy publikací. Od katalogů až po učebnice a knihy. Poradíme vám, na co si dát při jejím výběru pozor, jak rozsáhlou...
Otevřít článek Co byste měli vědět o vazbě V2?