6 tipů, jak na tisk vlastních kalendářů

Chystáte se na tisk vlastního kalendáře? Ať už bude viset na stěně, nebo stát na pracovním stole, rádi vám ho vytvoříme přesně podle vašich přání. Kolik bude mít týdenní nebo měsíční kalendář stran, jakou bude mít orientaci a rozměry, nebo zda je možné na něj přidat firemní logo – nejen to se dozvíte v našem článku.

Stolní i nástěnné kalendáře jsou oblíbenými doplňky do kanceláří, ale i domovů. A ačkoliv dnes najdete na trhu širokou nabídku různých typů kalendářů, je nejlepší objednat si tisk vlastního kalendáře. Na co všechno je ale potřeba myslet, když zadáváte kalendář pro tisk?

Hned na začátku si promyslete, zda byste si přáli nástěnný nebo stolní kalendář. Zatímco u kalendářů na stěnu jsou hlavním prvkem fotografie, u stolních kalendářů zase budete mít dostatek prostoru i na psaní poznámek.

Máte hezké fotografie? Sáhněte po nástěnném kalendáři

Nástěnné měsíční kalendáře mají kroužkovou vazbu, a proto je můžete snadno otáčet o 360 stupňů. Vyrábíme je jak nastojato, tak naležato. Velkou výhodou proto je, že nejste omezeni orientací fotografií.

Vybrat si můžete také formát, a to A3+ nebo A4+. Rozměry kalendáře nastojato ve formátu A4+ jsou 215x310 mm. Pokud byste chtěli kalendář orientovaný naležato, bude mít rozměr 310x215 mm.

Kalendář A3+ nastojato vyrábíme v rozměru 310x440 mm. Oblíbenou verzí je pak kalendář naležato v rozměru 440x310 mm. 

Nástěnné kalendáře mají třináct jednostranně potištěných listů a háček na zavěšení. A abychom zajistili, že bude měsíční kalendář odolnější proti poškození, při výrobě ho doplňujeme také pevnými kartonovými zády a krycím listem.

Buďte v obraze s týdenním kalendářem

Druhou variantou jsou pak stolní kalendáře, které nabízíme ve dvou formátech. Velký týdenní kalendář vyrábíme v rozměrech 310x134 mm. Malý týdenní kalendář pak v rozměru 171x139 mm.

Stolní kalendáře tiskneme oboustranně na dvacet osm listů. A aby vám pěkně držely na stole, vybavujeme je pevným kartonovým stojánkem a kroužkovou vazbou, kterou nabízíme v černém, bílém nebo stříbrném barevném provedení.

Přidejte firemní logo, kontakt nebo adresu

Tisk vlastních kalendářů má jednu velkou výhodu. Ať si necháte vyrobit týdenní, nebo měsíční kalendář, můžete si ho přizpůsobit svým vlastním požadavkům. A pokud se chystáte na tvorbu firemního kalendáře, neměli byste zapomenout na přidání loga, adresy nebo dalších kontaktních údajů. Tyto údaje nejčastěji tiskneme na zadní stranu kalendářů. Textem tak nenarušíte celkový vizuál ročního kalendáře, ale zároveň zajistíte propagaci své firmy.

Myslete na správné rozlišení

Pokud chcete, aby byly fotografie v kalendáři kvalitní, nahrávejte je ve správném rozlišení a ve formátech PNG, JPG nebo GIF. Abyste měli jistotu, že nebudou obrázky rozmazané, zašlete je do tiskárny alespoň v rozlišení 300 DPI. Čím více bodů nebo pixelů totiž fotografie má, tím bude mít lepší kvalitu a bude ostřejší.

Zadejte kalendář do výroby

Fotografie ve správném rozlišení už máte. Teď už zbývá jen zadat kalendář pro tisk. V našem objednávkovém formuláři stačí vyplnit:

  • formát kalendáře,
  • počet stran,
  • barevnost,
  • papír,
  • knihařské zpracování,
  • podkladový karton,
  • balení
  • a počet kusů.

Během chvilky tak snadno zjistíte přesnou kalkulaci a termín expedice.

Využijte tisk na míru

Pokud máte specifické požadavky, objednejte si tisk vlastních kalendářů na míru. Rádi vám poradíme s výběrem papíru, zpracováním, ale také formátem. V Point4me vám vytvoříme roční kalendář přesně podle vašich představ.

Sdílejte článek dál

Další články

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Lepená vazba V2 je jako stvořená pro různé typy publikací. Od katalogů až po učebnice a knihy. Poradíme vám, na co si dát při jejím výběru pozor, jak rozsáhlou...
Otevřít článek Co byste měli vědět o vazbě V2?