Výroba kalendáře pod lupou

Zajímá vás, jak se vyrábí kalendář? Nahlédněte s námi pod pokličku výrobního procesu tohoto oblíbeného produktu. V knihařském centru v Jedovnicích nedaleko Blanska ročně kompletujeme až devět milionů kalendářů, takže o výrobě kalendářů víme opravdu hodně. Prozradíme vám její tajemství.

Jak se rodí kalendář?

Příběh kalendáře začíná jeho tiskem v polygrafickém areálu v Medlově. Tady se nachází tisková a řezací centra, sklady i expedice. Vytištěné archy se následně převážejí do knihařského centra v Jedovnicích. V tomto velkokapacitním centru jsou řezací a snášecí stroje, kde se kompletují produkty s kroužkovou vazbou twin. Jednotlivé vytištěné archy se rozřežou a snášecí stroje je poskládají do správného pořadí.

Potom se do kalendářů dělají výseky pro kroužkovou vazbu. Následně jdou kalendáře do twinwire stojů, kde je do nich vsunuta kroužková vazba. Tímto výrobním krokem jsou takzvaně zavřené, takže mohou pokračovat do balírny a expedice.

Balení podléhá nejvyšší kontrole, žádné otisky prstů na listech kalendáře nenajdete. Jedná se o ruční práci v bílých rukavicích. Nástěnné kalendáře se balí ještě do ochranných tašek, a pak po deseti do kartonových krabic.

Které kalendáře jsou nejoblíbenější?

Stolní nebo nástěnný? Na tuto otázku si musíte odpovědět ještě před tiskem kalendáře. Mezi nástěnnými kalendáři jasně vedou velké formáty, které slouží především jako designová dekorace. Velmi oblíbené jsou také mezi firmami, které v nich používají velkoformátové fotografie, a kalendář se tak stává jakýmsi luxusním produktovým katalogem. Nástěnné kalendáře mají 12 listů, jeden titulní list a krycí list pro ochranu titulní strany, dále přehledový list a pevná kartonová záda.

Stálicí na trhu, a to už řadu let, jsou ale stolní kalendáře. Jde totiž o produkt, který má v kancelářích i domácnostech svou nezastupitelnou úlohu. Jsou stále na očích a umožňují ruční psaní poznámek. Jedná se o praktický dárek, který reprezentuje značku po celý rok. Nejoblíbenější jsou v tomto případě týdenní a dvoutýdenní stolní kalendáře.

ZAJÍMAVOST: Věděli jste, jak se liší výroba stolních kalendářů u nás a v Rakousku? České stolní kalendáře mají 28 listů, zatímco rakouské 60. Tisknou se totiž pouze jednostranně.

Dlouhodobou popularitu si udržují rovněž diáře a osobní kalendáře s pevnými deskami a kroužkovou vazbou nebo velké plánovací kalendáře na tři měsíce a měsíční kalendáře.

Proč tisknout v Point CZ?

Jsme česká tiskárna a na trhu působíme od roku 1993. Patříme k největším výrobcům kalendářů v České republice. Na kalendáře vyrobené u nás narazíte na každém kroku. Najdete je nejen u nás, ale i u velkých nakladatelů v Německu či Rakousku. Díky špičkovým technologiím a velkokapacitnímu knihařskému centru vyrábíme kalendáře velmi rychle, levně a v prémiové kvalitě.

Svým zákazníkům nabízíme online tisk kalendářů v e-shopech Profi a Easy. E-shop Profi je určen především pro firemní klientelu, která potřebuje tisknout kalendáře, ale i další firemní materiály ve větším nákladu. V E-shopu Easy si naopak může vyrobit stolní i nástěnný kalendář každý, a to už od jednoho kusu. Kreativní šablony mu s výrobou kalendáře pomohou, rychle, jednoduše a online. Kalendář je přístupný úpravám až šest měsíců.

Pokud máte individuální požadavky na velikost kalendáře, materiál, povrchovou úpravu nebo design, i s tím vám dokážeme pomoci. Vaše fantazie a potřeby nemají u nás žádné omezení, stačí si říct o tisk na míru.

Sdílejte článek dál

Další články