Tisk katalogů: Exkluzivní vizitka vaší firmy

Produktové katalogy jsou stále in i v dnešní on-line době. Nabídněte svým zákazníkům něco navíc. Správně připravený a vyrobený katalog je dokáže ohromit. Exkluzivní zpracování, velké fotografie, netradiční formát nebo luxusní papír ve spolupráci s unikátním grafickým designem způsobí, že ho vaši zákazníci nebudou chtít dát z ruky.

Výroba katalogů se řídí jednoduchými pravidly. Na začátku je nezbytné si ujasnit s jakým záměrem a pro koho katalog vzniká. Potom vás čeká sbírání podkladů a rešerše. V druhé fázi je třeba připravit obsah katalogu a návrh vizuální podoby katalogu. Rozhodnout se také musíte pro správný typ vazby. Pokud se jedná o produktový katalog do 100 stran, bude vám stačit šitá vazba V1. V případě, že byste potřebovali mít katalog většího rozsahu, bude pro vás vhodnější lepená vazba typu V2. Mezi nejčastější formáty patří A4, A5 a A6, můžete se však rozhodnout i pro jiný netradiční rozměr.

Tištěný katalog dokáže zaujmout.

Katalog je sice komplexní materiál, i tady však platí, že méně textu je více. Lepší je pracovat s grafikou, fotografiemi, výraznými nadpisy a podnadpisy, případně seznamy. Většina lidí si vytištěný katalog nejdřív prolistuje a teprve když je něco zaujme, budou číst texty. Proto je dobré si dát na grafice opravdu záležet. Jazyk katalogu a jeho vizuální podobu musíte přizpůsobit cílové skupině. Jinak budete pravděpodobně komunikovat s profesionály ve strojírenství a jinak třeba s učiteli.

Vyberte si netradiční formát nebo exkluzivní papír.

Krásně zpracovaný katalog je vizitka, kterou si bude chtít prohlédnout každý zákazník. V našem e-shopu si můžete vybrat pro svůj katalog dva typy vazby. Sešitová vazba V1 pro brožury se hodí pro méně stránkové katalogy většího formátu, kde chcete zaujmout velkými fotografiemi. Katalog s touto vazbou jde úplně rozevřít a texty i obrázky jsou čitelné až do hřbetu. Toho můžete využít pro dvoustránkovou grafiku a texty, které se budou přelévat z jedné stránky na druhou. Lepená vazba V2 pro brožury se naproti tomu hodí pro vícestránkové katalogy. Ideální je pro katalogy menšího formátu a vlepit lze až 240 stran. Díky tomu můžete v brožuře prezentovat všechny svoje produkty.

Obálka prodává. Co takhle povrchové zušlechtění pro větší dojem?

Katalog si můžete nechat vytisknout s obálkou i bez obálky. Obálku brožury si poté můžete nechat vyrobit na míru včetně zušlechtění jako je parciální lak, lamino nebo výsek. Pokud si vyberete tisk katalogu včetně obálky, můžete mít matnou nebo lesklou verzi obálky v různých gramážích.

Zajímají vás trendy v oblasti tisku katalogů? Kontaktujte nás.

Výroba katalogů nikdy nebyla snazší. Pokud vám však přednastavené možnosti v našem e-shopu nestačí, využijte naší služby tisk na míru. Připravíme vám individuální nabídku přesně podle vašich potřeb včetně netradičních formátů, jiného papíru nebo speciálních povrchových úprav. Stačí nás jen kontaktovat.

Sdílejte článek dál

Další články