Jak na tisk katalogů?

Produktové katalogy jsou stále populární, a to i v dnešní online době. Správně připraveným katalogem totiž můžete klienty ohromit. Vyplatí se exkluzivní zpracování, použití velkých fotografií a luxusního papíru nebo třeba netradiční formát? Přečtěte si, jak na tisk katalogu, který nebudou chtít dát vaši zákazníci z ruky.

Výroba katalogů se řídí jednoduchými pravidly. Na začátku je třeba si ujasnit, s jakým záměrem a pro koho katalog vzniká. Potom vás čeká sbírání podkladů a rešerše. V druhé fázi je třeba připravit obsah a návrh vizuální podoby katalogu. Rozhodnout se také musíte pro správný typ vazby. Pokud se jedná o produktový katalog do 72 stran, bude vám stačit šitá vazba V1. 

V případě, že byste potřebovali vyrobit katalog většího rozsahu, bude pro vás vhodnější lepená vazba typu V2. Mezi nejčastější formáty katalogů patří A4, A5 a A6. Můžete se však rozhodnout i pro netradiční rozměr. Pokud máte specifické požadavky, počítejte však s tím, že tisk katalogu může trvat o něco déle.  

Výroba katalogů: Jak zaujmout na první pohled?

Katalog je komplexní materiál. I u něj však platí, že méně je více. Zapomeňte proto na rozsáhlé odstavce. Místo toho použijte stručné a jasné věty. Pracujte s poutavou grafikou, zajímavými fotografiemi, výraznými nadpisy a podnadpisy, ale také seznamy. 

Lidé si vytištěný katalog zpravidla nejdříve prolistují. A až teprve ve chvíli, kdy je něco zaujme, začnou číst texty. Při výrobě katalogů je proto dobré si dát na grafice opravdu záležet. Jazyk katalogu a jeho vizuální podobu přizpůsobte cílové skupině. Jinak budete pravděpodobně komunikovat s profesionály ve strojírenství a jinak třeba s učiteli.

Netradiční formát nebo exkluzivní papír?

Krásně zpracovaný katalog je vizitka, kterou si bude chtít prohlédnout každý zákazník. V našem e-shopu si můžete vybrat pro svůj katalog dva typy vazby. Sešitová vazba V1 pro brožury se hodí pro katalogy většího formátu s menším počtem stran. Je ideálním řešením v případě, kdy chcete zaujmout velkými fotografiemi. Katalog s touto vazbou lze úplně rozevřít a díky tomu jsou texty i obrázky čitelné až do hřbetu. Toho můžete využít pro dvoustránkovou grafiku a texty, které se budou přelévat z jedné stránky na druhou. 

Lepená vazba V2 pro brožury se oproti první variantě hodí pro vícestránkové katalogy. Využijete ji především pro katalogy menšího formátu, do kterých lze vlepit až 240 stran. V brožuře tak můžete prezentovat všechny svoje produkty. 

Obálka prodává

Tisk katalogů si můžete objednat s obálkou i bez obálky. Obálku katalogu vyrábíme v matném nebo lesklém provedení. A to i v různých gramážích. 

Obálku brožury vám rádi vyrobíme i na míru – včetně zušlechtění, jako je parciální lak, lamino nebo výsek.  

Tisk katalogů na míru? Bez problému

Výroba katalogů nikdy nebyla snazší. Pokud vám však přednastavené možnosti v našem e-shopu nestačí, vyzkoušejte tisk na míru. Připravíme vám individuální nabídku přesně podle vašich potřeb. Můžete si vybrat z netradičních formátů, různých druhů papírů nebo speciálních povrchových úprav. Tak se ozvěte.

Sdílejte článek dál

Další články

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Co byste měli vědět o vazbě V2?

Lepená vazba V2 je jako stvořená pro různé typy publikací. Od katalogů až po učebnice a knihy. Poradíme vám, na co si dát při jejím výběru pozor, jak rozsáhlou...
Otevřít článek Co byste měli vědět o vazbě V2?